احداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستان

[ad_1]

تاریخ انتشار خبر:دوشنبه 26 تير 1396

بخشدار نصرت آباد زاهدان گفت: با تخصيص اعتبار‌ به زودي احداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستان آغاز مي‌شود.

محمود نوری در گفت و گو با ایسنا- ‌افزود: براي رونق گردشگري و جلب توريست به منطقه تاكنون جشن‌ها و مسابقات ورزشي متعددي در كوير لوت برگزار كرده‌ايم از جمله برگزاري مسابقات رالي، نقاشي بر روي ريگ و ستاره شناسي اما تبليغات مناسبي براي آن انجام نشده است. در نظر داريم در سال جاري اين برنامه‌ها را در سطح گسترده تر و با تبليغات بيشتر اجرا كنيم.

بخشدار نصرت آباد افزود: به منظور آشنايي بيشتر مردم با صنعت گردشگري و مزاياي آن با همكاري اداره كل ميراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دوره‌هاي آموزشی برای مردم بومي منطقه برگزار مي‌شود.

وي در ادامه به زيبايي‌ها و جذابيت‌هاي بخش نصرت آباد و كوير لوت اشاره كرد و گفت: بخش نصرت‌آباد بعنوان پایگاه ميراث فرهنگي و طبيعي بيابان لوت معرفي شده است و با وجود كويري و خشك بودن منطقه، روستاهای ورودي كوير داراي اب شرين بوده و مناطق آباد و سرسبزي دارد كه در آن محصولاتی نظیر خربزه و هندوانه کشت می‌شود.

اين مقام مسؤل در مورد ارائه تسهیلات به گردشگران در اين منطقه گفت: مهمانسراهايي را در نظر گرفته‌ايم كه تمام امكانات بطور رايگان در اختيار گردشگران قرار مي‌گيرد و آنان هيچ محدوديت زماني براي اسكان در این مهمانسراها را ندارند.

نوري به آب و هواي مناسب كوير در فصول پاييز و زمستان براي سفرگردشگران به منطقه اشاره كرد و گفت: بعد از ماه شهريور هوای کویر مناسب است و گردشگران مي‌توانند با خيالي آسوده به اين منطقه سفر كنند. همچنين قرار است همايشی در خصوص معرفی این اثر جهانی در سطح ملي برگزار شود كه از ٦٠٠ نفر از مديران براي شركت در اين همايش دعوت به عمل خواهد آمد.

وی در همین رابطه افزود: كوير گردشگران زيادي دارد و به علت همجواري با مناطق گردشگري و كويري شهداد و نهبندان تورهاي گردشگري بسياري از خارج كشور به اين منطقه سفر مي‌كنند.

وی در پايان خاطر‌نشان کرد: نشست با مديركل امور روستايي استانداري براي دريافت اعتبارات و كمك به دهياري‌ها به منظور تامين آب، احداث كمپ، ساخت جاده‌ و تبليغات براي معرفي بيشتر ‌منطقه از برنامه‌های در حال اجراي بخشداری است.

احداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستان

احداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستاناحداث كمپ گردشگري در كوير لوت سيستان و بلوچستان

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *