فرودگاه گرگان

[ad_1]

اطلاعات فرودگاه گرگان :

کد فرودگاه گرگان : IATA: GBT – ICAO: OING

نوع فرودگاه : عمومی

تعداد باند ها : 2 باند

موقعیت فرودگاه : گرگان – ایران

ارتفاع از سطح دریا : 12 متر

توضیحاتی درباره فرودگاه گرگان :

بین شهرهای گرگان و آق قلا فرودگاه گرگان قرار گرفته است. فرودگاه گرگان مرز هوایی می باشد و پروازهای حجاج گلستانی نیز از این فرودگاه صورت می گیرد. هر هفته از این فرودگاه پروازهایی به مقاصد داخلی تهران، مشهد، زاهدان و کشور عربستان انجام می شود. فرودگاه گرگان یکی از فرودگاههای است که قدمت آن به 50 سال قبل بر می گردد. این فرودگاه ابتدا در زمینی به مساحت 100 هکتار و دو باند خاکی چمنی به شکل متقاطع و به طول 1000 متر احداث شد. فرودگاه به عنوان یک پایگاه جهت هواپیماهای سمپاش شرکت هواپیمایی خدمات ویژه وابسته به وزارت کشاورزی و همچنین در مقطعی توسط وزارت پست و تلگراف و تلفن وقت به منظور مبادلات پستی مورد استفاده قرار داشته و تا سال 1374 این فرودگاه فاقد هرگونه تجهیزات فرود گاهی و ناوبری بوده است. در حال حاضر با اتمام عملیات ارتقاء سطوح پروازی، پروازهای پهن پیکر می توانند عملیات خود را از هر یک از طرفین باند پروازی انجام دهند.هم اینک پروازهای هواپیمایی سعودی با هواپیمای پهن پیکر A340 عملیات حج را در این فرودگاه انجام می دهند

اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان :

مسیرهای پرواز داخلی گرگان شامل تهران، مشهد، زاهدان، کیش ،بندرعباس و اهواز میباشد و مسیرخارجی فرودگاه گرگان شامل جده و مدینه میباشد .

ایرلاین های فعال در فرودگاه گرگان

ایلاین های داخلی فعال در این فرودگاه هواپیمایی آسمان ، هواپیمایی ایران ایر ، هواپیمایی نفت ایرهستند و هواپیمایی سعودی تنها ایرلاین خارجی فعال در این فرودگاه است.

تلفن فرودگاه گرگان :

6640711-2- 0171

فرودگاه گرگان

فرودگاه گرگان

فرودگاه گرگانفرودگاه گرگان

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *